Kendine Kulak Ver!

koro

 

Günlük hayatın akışında yaşarken hiç susmayan iç sesleri filtrelemek çok önemlidir.O iç sesler insanı rezil de eder vezir de. Bugüne kadar defalarca rezil olmuş olabilirsin ama bu iç sesler korosunun şefi olmayı becerirsen vezir olman kaçınılmazdır.Koro şefi olarak ilk işin kötümser sesleri korodan atmak olmalıdır.Peki bu kötümser sesler kim biliyor musun ? Sana dünyanın berbat bir yer olduğunu söyleyen, beceriksiz olduğuna inanan,taa ilkokuldayken, kendini kötü hissetmeni sağlayan, bir başarısızlığını daima yüzüne vuran iç seslerinin toplamıdır! Bunların bütün işi gücü seni sana kırdırmak, sana rağmen senin önüne engeller koymaktır. Aynı zamanda kötümser sesler oldukça kalın ve detonedir bu nedenle onları kovmak tek çaredir aksi takdirde kulaklarını ne kadar tıkarsan tıka bir şekilde onları duyarsın ve sonunda onlara teslim olursun.

Şimdi kötümser sesleri kovduğunu varsayıyorum ve işlem adımlarına devam ediyorum.Kulak vermen gereken, nadide sesler,iyimser seslerdir.Bunlar sana güçlü olduğunu, güzel veya yakışıklı olduğunu, başarılı olduğunu, değerli olduğunu söylerler.Tabii söylerler ama uzun zaman boyunca kendilerini bastıran kötümser seslerin korkusuyla, kendilerini ön plana çıkarmak konusunda biraz çekimser olabilirler.İyi bir şef olarak ikinci görevin onları cesaretlendirmektir.Çünkü iyimser sesler, tıpkı Arap atı gibi, sonradan açılır.

İyimser sesler korosu her zaman alkışı hak eder e koro şefine de tebrikleri,çiçekleri kabul etmek düşer.Evet sevgili okur, hep iç sesini dinle en doğru cevabı o bilir minvalinde yazıyorum diye her iç sese prim vermek olmaz.İç ses kontrol noktanda geniş güvenik önlemleri al istedim. Çünkü yaşadıkların , iç seslerinin aynadaki yansımasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir