Hırslardan Arınmak

 

 

hirs

 

 

Başarılı olmak için gerçekten hırslı olmak gerekiyor mu?! Bence hayır! Başarılı olmak için ihtiyacımız olan şey hırs değil motivasyon aslında! Ancak şimdilerde özellikle iş hayatında hırslı olmak çok mühim bir özellik! İş arkadaşlarını,minicik farklar yaratmak için satan kişiye hırslı deniliyor mesela..Peki yastığa başını koyan hırslılar gerçekten rahat mı, mutlu mu?! Hiç sanmıyorum…O zaman en başa dönmek gerekirse para kazanıp mutlu olmak için çalışan birey, hırslarına yenik düşüp para kazanıyor ve mutsuz oluyor…Yani tam olarak başarılı sayılmaz çünkü mutlu olma hedefi tutmamış oluyor!

Özel hayatlarda da durum pek farklı değil.Başarılı bir evlilik için hırs yapan genç kızlar mantık evliliği denilen hadiseye odaklanıyor, nikah masasından sonra kocaman mutsuz bir dünyaya adım atıyor çünkü sevmediği bir adamla her gece aynı yastığa baş koyup eşinin maddiyatının sıcaklığıyla avunuyor.Yine başarılı ve mutsuz oluyor.

Diyeceğim o ki hırs belki başarı getirir ama mutlu edeceğini sanmıyorum.İnsanoğlu başarıyı mutlu olmak için istemez mi özünde ?! Durum böyleyken evdeki hesap çarşıya uymuyor başarılı insanlar mutluluğun peşinden koşuyor…Şimdi içinizden bana “Ege iyi hoş diyorsun ama, hırs olmadan ben sıkılırım,yapamam” diyen olursa onlara hırs yerine kendini motive etme konusunda gelişim öneririm.Kendini motive eden,bütünün ve kendinin iyiliğini düşünerek üretenler daima kazanır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir