Bu Yılın Oscar’ı Kurban Rolü Oynayanlara Gelsin!

 

kuzu

Sevgiyi, fedakarlık yapmaya endeksleyenler için hayat çok zordur. Tek taraflı fedakarlık ağır bir yüktür ve bu yükü taşıyorsanız “kurban rolü” oynamayı seçmişsiniz demektir. Bir kurbansanız, omuzlarınızı aşağı düşürse bile o  ağır yükü bırakmak istemezsiniz hatta bu durumu yaşam misyonu olarak düşünüyor olabilirsiniz. Sanki siz fedakarlık yapmazsanız anneniz, eşiniz, çocuğunuz, kardeşiniz ya da arkadaşınız yaşayamazmış gibi hissedersiniz ama gerçek bu değildir hatta yakınından bile geçmemektedir.

İlişkiler, bağlı ve bağımlı olarak ikiye ayrılır. Bağımlı ilişkilerde bir tarafın keyfi yerindeyken diğer taraf ona sürekli kol kanat germekle meşguldür. Olması gereken bağlı ilişkilerde ise sürekli tek taraflı fedakarlık durumunun aksine denge ve koşulsuz sevgi ön plandadır.

Kurban rolü oynayan kişinin en büyük sorunu kendini hayatının merkezine koyamamasıdır. Aslında bir ilişkinin sağlıklı olabilmesi için önce tarafların ayrı ayrı kendi hayatlarında mental olarak sağlıklı olması gerekir.

“Ben Kurbanım” bilinçaltınızda kayıtlı bir koddur. Kod değişirse siz de değişirsiniz…Daha rahat bir yaşam için bu rolü oynayı bırakın çünkü siz, sadece yaratılmış olduğunuz için sevilmeye değersiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir