Acı ve Üzüntü Girdabı

 

ayçiçeği üzgün.jpg Filmlerde, şarkılarda depresyon ne güzel anlatılıyor, “Depresyondaysan coolsun,”Depresyon seni erişilmez kadın/erkek yapar” gibi alt mesajların işlendiği zihinler depresyona girmeye bayılıyor. Başta güzel gelen bu depresyon imajı zamanla kişiyi sıksa da karizmasını çizdirmemek için depresyonundan ödün vermiyor ve gitgide kendisini gerçekten hasta ediyor.

Bir de kendi kendine alışkanlık olarak “üzülmeliyim” inancını seçenler var.Onlar da mutlu insanlara anlam veremiyor.Onlara göre “Hayatta muhakkak üzülecek bir şey vardır.“inancı hakim oluyor.Bazı kişiler de hayatlarında olumsuz hiçbir olay yokken bile üzülüyorlar çünkü bundan içten içe keyif alıyorlar.

Realist perspektiften bakacak olursak tabii ki hayatta üzüntü veren gerçeklikler var ancak acı ve üzüntüye odaklanmak, üzüntü girabında kapılıp içinden çıkamamak başka bir tarafa bakamamak üzüntü veren olayın kendisinden daha kötü!

Hayatın akışında olmak için o janjanlı ambalajlarla size satılan depresyon fikrini çöpe atın! Sizi üzen,acıtan olayları kabule geçin ve önünüze bakın.Üzüntülerle yaşamak zorunda değilsiniz,kendinize şimdi şu an’da izin verin…

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir